Yaşam

Ünlü isimlerden “Bir Kira Bir Yuva” kampanyasına destek olun! İşte yapılan bağışlar

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 10 ilimizde ağır tahribata yol açtı. Depremden en fazla etkilenen illerin başında gelen Hatay, önceki akşam iki depremle daha sarsıldı. İzmir Belediyesi de evleri yıkılan veya ağır hasar gören vatandaşlar için “Bir Kira Bir Ev” kampanyası başlattı.

330 MİLYON TL TOPLANTI

Halk TV’de dün akşam yayınlanan hayır gecesi yaklaşık 6 saat sürdü. Programın başında kampanya hakkında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “28 bin 466 ailenin barınma ihtiyacı var. Burada 100’den fazla arkadaşımız, gönüllülerle birlikte, yardım isteyen 40’tan fazla vatandaşın yardımlarını dinleyeceğiz. Dayanışmaya katılın. Buradaki misafirlerimiz bunları iletecek. Özetle bu akşam bu sayıyı sıfıra indirmeye çalışacağız” dedi. Twitter hesabından toplanan bağış miktarını açıklayan Soyer, “Hedefimizi aştık… 330 milyon TL’yi 33 bin 98 ailemizin kirasını desteklemek için topladık.”

ÜNLÜ İSİMLERDEN TAKVİYE

Anlamlı geceyi ünlü isimlerle pekiştirmek için geç kalmadınız. Canlı yayına bağlanan birçok ünlü ismin depremzedeler için kiraya esas olduğu öğrenildi.

İşte ünlü isimlerin bağışları…

ARMAgan ÇAĞLAYAN

1 Milyon TL

GÜLŞEN

120 Bin TL

PINAR DENİZ

100 Bin TL

ARMAgan ÇAĞLAYAN

1 Milyon TL

MELTEM KÜMBÜL

40 Bin Dolar

SILA GENÇOĞLU

Bir konserin tüm geliri

HAKAN ALTUN

5 aileye 1 yıllık eşyalı daire desteği

MERT FIRAT

10 aileye kira desteği

EROL EVGİN

50 Bin TL

METİN AKPINAR

500 Bin TL

YILDIZ TİLBE

12 aileye 1 yıllık kira desteği

haberaltinordu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu