Haber

Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Milli Judocu Yasin Çimciler Türkiye Şampiyonu

Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler SporSpor Toto Türkiye Büyükler Görme Engelliler Judo Şampiyonası’nda kulübün milli judocusu Yasin Çimciler Türkiye şampiyonu olarak altın madalyanın sahibi oldu.

Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü, ulusal ve uluslararası başarılarına bir yenisini daha ekliyor. Nilüfer Belediyesi GESK bünyesindeki sporcu Yasin Çimciler, Spor Toto Görme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonası’nda Nilüfer’i başarıyla temsil etti.

Ankara’da düzenlenen şampiyonada, aynı zamanda milli judocu olan Yasin Çimciler, J1 -90 kiloda tatamiye çıktı ve rakiplerini kısa sürede mağlup ederek altın madalyaya ulaştı. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Yasin Çimciler’i tebrik ederek, başarısıyla herkesi gururlandırdığını söyledi.

Yasin Çimciler’in geçen yıl judoda da Avrupa üçüncüsü olduğunu hatırlatan Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Ali Genç, “Hedefimiz ağustos ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası ve Dünya Oyunları. Sporcumuzun başaracağına olan inancımız tam. Bu organizasyonlarda elde edeceği başarı ile Paris 2024 Olimpiyatları kontenjanını alsın.” amacına dikkat çektiler. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu