Haber

İsrail Güçleri Doğu Kudüs ve Batı Şeria’da 1 Filistinliyi Öldürdü, 7 Filistinliyi Yaraladı

İsrail güçlerinin işgal altındaki Doğu Kudüs ve Batı Şeria’da 1 Filistinliyi öldürdüğü, 7 kişiyi de yaraladığı bildirildi.

Filistin’in resmi ajansı WAFA’da yer alan haberde, Beyt Anan yakınındaki Jebel el-Cibaliye bölgesinde yaşanan olaylarda İsrail güçlerinin, biri ağır olmak üzere 2 Filistinliyi gerçek kurşunlarla yaraladığı belirtildi.

Ramallah’ta hastaneye kaldırılan yaralılardan 19 yaşındaki Musab Mücahid Kemal el Matari’nin hayatını kaybettiği belirtildi.

İsrail güçlerinin Tülkerem Mülteci Kampına düzenlediği baskında biri ağır 6 Filistinli yaralandı.

Yaralılardan birinin dün Tülkerem’de İsrail güçleri tarafından öldürülen İzeddin el-Avad’ın annesi olduğu ve omzundan vurulduğu kaydedildi.

Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te 7 Ekim’den bu yana 163 Filistinli öldürüldü

İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin işgal altındaki Batı Şeria’daki saldırıları 7 Ekim’den bu yana yoğunlaşarak devam ediyor.

Filistin Sağlık Bakanlığı’na göre, İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te 7 Ekim’den bu yana düzenlediği saldırılarda öldürülen Filistinlilerin sayısı 163’e yükseldi.

Bakanlık ayrıca, 1 Ocak’tan bu yana Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te düzenlenen saldırılarda hayatını kaybeden Filistinli sayısının 371’e ulaştığını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu