Teknoloji

Rus Kuzey Filosu, hava ve hava savunma kuvvetlerinin katılımıyla tatbikatlara başladı

Kuzey Filosu basın ofisinden yapılan açıklamada, filodaki hava ve hava savunma kuvvetlerinin idaresine ilişkin komuta-karargah tatbikatının başlatıldığı ve başta Kuzey Denizi Rotası olmak üzere deniz bağlantı sınırlarının korunmasına yönelik çalışmaların başladığı belirtildi. , vurgulanacaktır.

açıklamada, “Kuzey Filo Komutanı ve Rus Kahraman Amiral Aleksandr Moiseyev komutasında Kuzey Filosu bünyesinde hava ve hava savunma kuvvetlerinin yönetimine ilişkin komuta-karargah tatbikatı başladı”ifadeler yer aldı.

Tatbikat sırasında Kuzey Filosu askeri komuta organlarının Arktik Okyanusu bölgesindeki kriz durumlarının analizinde hava ve hava savunma kuvvetlerinin yönetimine ilişkin eylemler üzerinde çalışacakları, Tatbikatta, Rusya Federasyonu’nun deniz ekonomik faaliyetleri ile Kuzey Denizi Rotası gibi deniz iletişim hatlarının güvenliğinin sağlanmasına önem verilecektir.söylendi.

Tatbikata 1800 askeri personel, yaklaşık 85 muharebe aracı ve özel araç, 40 uçak, ayrıca 15’e yakın gemi ve lojistik üs gemisi katılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu