Haber

İYİ Parti İzmir trendi için sandıkta

UYGUN Parti İzmir trendi için sandık başında

İZMİR – YETER Parti İzmir İl Teşkilatı milletvekili adayları belirlenmeden önce trend araştırması yapıyor. 64 ismin oylanacağı sandık, İzmir’de 4 ayrı yerde sandık yöntemiyle yapılıyor.

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri öncesi siyasi partilerde milletvekili adaylarını belirleme süreci devam ediyor. Geçen hafta AK Parti İzmir İl Teşkilatı eğilim anketi yaparken, bugün ÂLÂ Parti İzmirliler eğilim anketine gitti. Milletvekili adayı olarak 66 adayın bulunduğu partinin üyeleri 64 aday için oy kullanabilecek. 64 aday aday için en az 7 en fazla 14 isim yazılabilirken, 1. Bölge için oy verme işlemleri Kültürpark Celal Atik’e yapılıyor. Spor Salon 2. Bölge için Bayraklı Havuzlu Nikah Salonu, Ödemiş ve Bergama olarak belirlendi. Oylama saat 17:00’ye kadar devam edecek.

Dervişoğlu gönüllü olarak kantarda

Öte yandan 66 adayın bulunduğu UYGUN Partisi İzmir’de ise İY Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray ile İzmir’den aday olan ÂLÂ Parti Kalkınma Politikaları Önderi Ümit Özlale’nin görev yaptığı öğrenildi. , yapılacak olan eğim anketinde yer almayacaktır. Meclis Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, 1. Bölge’den aday olduğu dönemde, yeniden aday olabilmek için gönüllü olarak teşkilatının önüne çıkacak ve oy isteyecek.

karakocanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu