Haber

FBI, Meksika’da kaçırılan 4 ABD vatandaşını bulanlara ödül koydu

ABD Federal Soruşturma Ofisi (FBI), uyuşturucu satın almak için ABD sınırına yakın Matamoros, Tamaulipas, Meksika’ya geçtikten sonra kaçırılan 4 ABD vatandaşını bulanlara 50 bin dolar ödül teklif etti.

FBI’ın San Antonio ofisinden yapılan yazılı açıklamada, “3 Mart’ta 4 Amerikalı, Kuzey Carolina plakalı beyaz bir minibüsle Matamoros, Tamaulipas, Meksika’ya geçti. Meksika’ya geçtikten kısa bir süre sonra kimliği belirsiz silahlı kişiler, yolcuların üzerine ateş açtı. Dört Amerikalı da bir araca bindirildi ve silahlı kişilerce olay yerinden kaçırıldı.” terim kullanıldı.

Açıklamada, “FBI, bu kişileri bulup olaya karışanları tutuklayana 50 bin dolar ödül teklif ediyor” denildi. söylendi.

Açıklamada, bu kişilerin neden Meksika’ya geçtikleri belirtilmedi.

Amerikan medyasına konuşan ancak isminin açıklanmasını istemeyen bir ABD’li yetkili, bu kişilerin tıbbi nedenlerle Meksika’ya gittiğini söyledi.

Obrador: “Hükümet dava üzerinde çalışıyor”

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador yaptığı açıklamada, “Elimizdeki bilgilere göre bu kişiler ilaç almak için Meksika’ya gittiler. Bir grupla çatıştılar ve (Meksikalı) grup onları gözaltına aldı. Hükümet olayla ilgili çalışıyor. ” terimleri kullandı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Amerikan vatandaşlarını bulmak için federal kurumlar ve Meksika hükümeti ile birlikte çalıştıklarını söyledi.

Price, Meksika’daki ABD diplomatik misyonlarının da olayla ilgili soruşturmaya temel oluşturduğunu belirtti.

Her gün çok sayıda Amerikalı, başta insülin olmak üzere ülkedeki çok pahalı ilaçları tedarik etmek için Amerika Birleşik Devletleri’nin sınır bölgelerinden Meksika’ya geçiyor. Hastane ve sigorta masraflarının oldukça değerli olduğu ABD’de vatandaşların tedavi olmak için sınırı geçtiği biliniyor.

haber-yayladagi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu