Haber

Eskisehir Başsavcılığı’na Uzlaştırma Ödülü

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirme sonucu, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na “Uzlaşma Ödülü” verildi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, Başsavcılığın alternatif çözüm yollarından biri olan uzlaştırma uygulamalarını etkin bir şekilde kullandığı belirtildi.

Açıklamada, 24 Ekim’de Ankara’da düzenlenen ödül töreninde “Uzlaşma Ödülü” alan başsavcılık ödülünün, Başsavcı Ali Yeldan tarafından Eskişehir’e getirildiği kaydedildi.

Yeldan’ın, Eskişehir Adliyesi Yunus Emre Konferans Salonu’nda Uzlaştırma Bürosu’nda görev yapan savcılar ve yargı mensuplarıyla bir araya gelerek, ödülünü Uzlaştırma Bürosu’na takdim ettiği kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yeldan, alternatif çözüm yöntemlerinin başında gelen uzlaşma uygulamalarına ilişkin Adalet Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirme sonucunda cumhuriyet başsavcılıklarının ödüle layık görüldüğünü belirterek, şunları kaydetti: onarıcı adalet kavramını tarafların karşılıklı istek ve katkısıyla ortaya çıkarmak, dava ve uyuşmazlıkların hızlı çözümlenmesini sağlamaktır.

Yeldan, “Bu ödülün paydaşı olan, anlayışlı, hoşgörülü ve adalete katkı sağlayan Eskişehir halkına ve destek veren tüm uzlaştırıcılarımıza teşekkür ederiz. Bu başarı hepimizindir.” değerlendirmesini yaptı.

haber-karkamis.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu