Ekonomi

CW Enerji panelleri ile tasarruf imkanı

ANTALYA (İGFA) – Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticilerinden biri olan CW Power, Türkiye’nin çeşitli noktalarındaki fabrikaların çatılarına güneş enerjisi santralleri (GES) kurmaya devam ediyor.

CW Power, Kırklareli’nde faaliyet gösteren bir şirketin çatısına da imza atarak, yaptığı iş birliği ile daha yeşil bir çevreye doğru bir adım daha attı.

Şirketin çatısına 2331,4 kWp’lik güneş enerjisi santrali kurulumunu tamamladıklarını belirten CW Power CEO’su Volkan Yılmaz, güneş enerjisi santrali sayesinde şirketin yılda yaklaşık 1.095.000 kg karbon salınımını önleyeceğini ve tasarruf sağlayacağını kaydetti. Yılda 165 ağaç.

Güneş enerjisi santralinin bakımı kolay ve kısa sürede maliyetini karşılayabilen avantajlı bir sistem olduğunu belirten Yılmaz, fabrika çatılarına kurulan güneş panelleri ile firmaların elektrik tüketimlerini kendi üretimlerinden karşılayabileceklerini söyledi.

Enerjinin hemen hemen her sektörün en değerli girdi maliyetlerinden biri olduğunu belirten Yılmaz, “Şirketler yeşil dönüşümde enerji maliyetlerini düşürmek ve rekabet güçlerini sürdürmek için yenilenebilir enerji yatırımlarına hız veriyor. Yenilenebilir enerji kaynakları arasında güneş, avantajlarıyla ön plana çıkıyor. Bu nedenle GES kurulumları son yıllarda artmaya başlamıştır. Fabrikaların çatılarına kurulan güneş enerjisi santralleri sayesinde sanayiciler ürettikleri elektriği kendi ihtiyaçları için kullanmakta ve maliyetlerini düşürmektedir. Yani güneş enerjisi ile elektrik maliyetlerini analiz etmek mümkün.”

luleburgaz-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu